okna jednoduchá, kastlová, špaletová

 

Špaletová, jednoduchá nebo kastlová okna vyrábíme a dodáváme převážně tam, kde není možné aplikovat Eurookna . Jsou to převážně historické nebo památkově chráněné budovy,ale také stylové venkovské statky, sruby nebo dřevěné novostavby.Vyrábíme různé typy oken s otevíráním ven i dovnitř, s jednoduchým zasklením nebo s izolačním dvojsklem . Provedení v masivním dřevě (možno použití eurohranolu). Okna vyrábíme jako atypické výrobky,tj. jako repliky stávajích oken, ale i jako okna nová dle předložené výkresové dokumentace.

Tloušťka okenních profilů je 58mm (euro je 68), tloušťka izolačního dvojskla je 24mm (Ug = 1,1 W/m2K- ) Pro povrchovou úpravu oken používáme nátěrové hmoty italského výrobce Milesi dle vzorníků. (stejné jako u eurooken).

 

Profilová řada eurooken

 
Obrázek: Profil 78 dvojsklo

Profil 78 dvojsklo

Profil 78mm s izolačním dvojsklem je vhodný typ pro ty zákazníky, kteří požadují okna z přírodního materiálu za příznivou cenu. Okno je vyrobeno ze tří nebo čtyřvrstvých lepených hranolů, které zvyšují pevnost a stabilitu dřeva. Hluboké zapuštění skel v rámu omezuje případné rosení oken a vznik kondenzátu v dolní části skla.

 
Obrázek: Profil 78 mm trojsklo

Profil 78 mm trojsklo

Tato varianta s izolačním trojsklem patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji volený typ eurookna. Izolační trojsklo eliminuje tepelné ztráty a jeho hluboké zapuštění v rámu výrazně zlepšuje tepelně izolační vlastnosti okna. Tento profil je taktéž vyroben ze tří nebo čtyřvrstvých lepených hranolů zvyšující pevnost a stabilitu dřeva.

 
Obrázek: Profil 92 mm

Profil 92 mm

Tento profil s izolačním trojsklem je určen především pro nízkoenergetické stavby, které kladou nejvyšší nároky na úspory energií. Určen je pro náročné zákazníky hledající způsoby maximální možné energetické úspory. Díky vrstvenému hranolu o šířce 92mm se konstrukce eurookna vyznačuje vysokou tvarovou stálostí a pevností.

 
Obrázek: Rustikální profil

Rustikální profil

Jedná se o typ napodobující dříve vyráběná okna především v historických částech měst. Především u památkových staveb je tímto způsobem možné zachovat styl oken včetně ozdobných doplňků a reliéfů. Zároveň jsou ale splněny dnešní požadavky na tepelně izolační vlastnosti. Jejich výroba je možná v profilu 78 i 92mm.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obrázek: Dřevohliníkové okno

Dřevohliníkové okno

 

Varianta dřevěných eurooken s vnějším hliníkovým opláštěním nabízí maximální možnou ochranu před povětrnostními vlivy. Tato kombinace má hned několik výhod. Jednoznačně mezi ně patří tepelná izolace, snadný odvod vody, přístup vzduchu a zároveň je v interiéru zachována krása a přirozenost dřeva. Vyrobit je lze jak v profilech 78 tak 92mm, stejně tak je možný výběr izolačního dvojskla či trojskla.